TERVETULOA!

Cardirad Oy on sairaanhoitotarvikkeiden ja lääkkeiden tukkukauppaan ja markkinointiin erikoistunut suomalainen yritys, joka edustaa maailman johtavien lääke- ja sairaalatarvikevalmistajien tuotteita. Suurimpina erikoisaloinamme on invasiivisen kardiologian ja radiologian tuotteet sekä isotooppilääketiede.

ME OLEMME CARDIRAD

Cardiradissa työskentelevillä henkilöillä on vankka ja pitkä kokemus lääke- ja sairaalatarvikealalta. Toimintaperiaatteemme on tuoda päämiestemme uusimmat alan innovaatiot Suomen terveydenhuollon käyttöön, sekä kouluttaa ja palvella terveydenhuollon asiantuntijoita henkilökuntamme korkeatasoisella osaamisella.

TUOTEALUEET

Anestesia ja tehohoito

Onkologia

Isotooppi-
lääketiede

Radiologia

Kardiologia

Sairaala-
tuotteet

Ota yhteyttä

Toimisto

Jenna Kristina Storbjörk

toimiston esimies
+358 44 099 9188
jenna.storbjork@cardirad.fi

Myynti ja myyntilaskut

Merja Keitaanranta

myynti- ja ostoassistentti
+358 19 312 373
+358 44 980 8005
merja.keitaanranta@cardirad.fi

Mirja Pursiainen

toimistotyöntekijä
+358 19 312 373
mirja.pursiainen@cardirad.fi

Jari Launiainen

Laskentapäällikkö, KLT
+358 44 973 8917
jari.launiainen@cardirad.fi

Taloushallinto ja ostolaskut

Katja Hauta-aho

taloushallinnon toimistotyöntekijä
+358 44 240 0655
+358 19 312 373
katja.hauta-aho@cardirad.fi

Vastuunalainen johtaja ja laadunhallinta

Kira Sallinen

proviisori
+358 40 044 0733
kira.sallinen@cardirad.fi

Myynti

Esko Wiskari

COO
varatoimitusjohtaja
esko.wiskari@cardirad.fi

Jorma Kinnunen

tuoteryhmäpäällikkö
+358 45 808 3233
jorma.kinnunen@cardirad.fi

John Storbjörk

CEO
toimitusjohtaja
john.storbjork@cardirad.fi

Jukka Kosonen

Nordic Manager Structural Heart
+358 40 758 0811
jukka.kosonen@cardirad.com